Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, na wygląd i styl człowieka wpływają nie tylko najnowsze trendy i możliwości finansowe danej osoby. O tym, w co się ubieramy, jak się czeszemy, jakie dodatki preferujemy, decydują przede wszystkim nasze subiektywne przekonania, zahamowania, czy nieuzasadnione kompleksy. Męska bransoletka, zawieszka, a może nieśmiertelnik męski?
Mężczyźni też noszą biżuterię – a na topie męska bransoletka
Jednym z takich stereotypów, funkcjonujących zapewne i dziś jeszcze w świadomości pewnych grup społecznych, jest przekonanie, że prawdziwy mężczyzna nie nosi biżuterii. Bardzo długo, jedynymi ozdobami, na które mogli sobie pozwolić hołdujący tej zasadzie panowie, były zegarek i obrączka.
Czas na męską biżuterię ze stali jubilerskiej
Dziś, wraz ze wzrostem liczby młodych, odnoszących sukcesy mężczyzn, którzy nie czują już potrzeby ukrywania się z tym, iż dbają o swój wygląd, męska biżuteria została wreszcie doceniona.
Dodatki męskie podkreślają charakter i wyróżniają z tłumu
Mężczyzna, który pragnie wykreować swój niepowtarzalny image, zdaje sobie sprawę z tego, że markowy garnitur to zdecydowanie za mało. Może sobie na niego pozwolić każdy jego kolega, który tylko dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi. Aby wyróżnić się z tłumu innych mężczyzn, potrzeba czegoś więcej.
Męska bransoletka zawsze na topie
Czasem męska bransoletka ze stali nierdzewnej, innym razem, nieodzowny stanie się również męski naszyjnik. Współcześni mężczyźni chcą prezentować się doskonale nie tylko od święta, ale również, na co dzień. Dlatego też triumfy święcą obecnie męskie koraliki i bransoletki, zwłaszcza te o innowacyjnych wzorach, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Niezależnie od tego, czy jest to rzemień skórzany, czy stop jubilerski sto metalu, taka bransoletka, zawsze podkreśla indywidualny charakter mężczyzny, który ją nosi.
Biżuteria – czy na pewno zawsze była tylko dla kobiet?
Choć w świadomości wielu osób, biżuteria nadal jest domeną wyłącznie kobiecą, początkowo nosili ją tylko mężczyźni. Amulety wykonywane ze skór, drewna, kamyków, zębów i kości zwierząt, miały im pomagać w walce. Chronił też przed chorobami i złym losem. Ponad to biżuteria wyznaczała status społeczny noszącego ją mężczyzny i była elementem religijnym.
Biżuteria męska za dawnych czasów
Około 3500 lat p.n.e. zaczęto wytwarzać ozdoby z metalu. Z kolei pierwsza biżuteria z diamentami i szmaragdami pojawiła się w starożytnym Rzymie. W wieku XVI i XVII rozkwit przeżywało złotnictwo. Również biżuteria dla mężczyzn, nigdy później nie była już tak popularna jak właśnie w tym okresie. Od wieku XVIII funkcja biżuterii ograniczyła się głównie do roli ozdoby i zaczęło ją kojarzyć przede wszystkim z kobiecością. Na szczęście, okres ten zdaje się już mijać. Mężczyźni coraz chętniej zaczynają nosić biżuterię, uważaną jeszcze do niedawna tylko za damską.
Coraz chętniej kupowane są męskie bransolety, męskie naszyjniki, czy sygnety. Warto przy tym pamiętać, że męska biżuteria, to nie tylko przedmioty pełniące funkcję ozdobną. To również te o charakterze bardziej użytkowym, jak na przykład papierośnice, wizytowniki, czy też breloczki.
Współcześni mężczyźni, równie dobrze jak kobiety, zdają sobie dziś sprawę z tego, że to właśnie dodatki, w tym również biżuteria taka jak bransoletki i nieśmiertelniki, najdoskonalej podkreślają ich niepowtarzalny wizerunek.
Lubię nosić męskie bransoletki, zacząłem je nosić bo mi kobieta na prezent kupiła i powiedziała, że jej się to podoba. Było to ładnych kilka lat temu i od tej pory noszę. Wbrew pozorom trzeba co nieco się wpasować we współczesną modę, a czego nie robi się dla kobiety! Kiedyś to wystarczyło zabić zwierza i przynieść jak zdobycz do przygotowania, żeby pokazała cycki, a teraz to tylko ubiorem zaszalejesz i szarmanckim zachowanie :)m
Jako kobieta uważam, że mężczyźni świetnie wyglądają w biżuterii. Lubię nadgarstek pełen bransoletek.